Najbliższe wydarzenia

Online:

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Muzeum

Harmonogram wywozu

Polecamy

Gmina Nowy Żmigród

10 rocznica koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej w Skalniku

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór w Skalniku, odbyły się uroczystości odpustowe połączone z 10. rocznicą koronacji Cudownego Wizerunku Bolesnej Matki. Do tego ważnego wydarzenia cała parafia przygotowywała się poprzez udział w Misjach Świętych, które prowadził Władysław Pasiut MS.

 

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017

Do sanktuarium przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii naszej diecezji, aby przez modlitwę uroczyście oddać cześć Królowej Gór. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta, pod przewodnictwem Bpa Edwarda Białogłowskiego.

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017

Starania o koronację Matki Bożej Bolesnej w Skalniku podjęte zostały kilkadziesiąt lat temu. O ukoronowanie Cudownego Wizerunku przy pomocy oraz wsparciu miejscowych wiernych zabiegał ks. Michał Witowicz. W latach 80-tych kontynuował je ks. Stanisław Sokalski, ówczesny proboszcz skalnicki. Z czasem, dzięki pełnemu zaangażowaniu i głębokiej wierze sporządzone zostały złote korony na skronie Dzieciątka i Maryi. 23 października 2002 r. korony pobłogosławił Wielki Papież Polak i czciciel Matki Najświętszej – Jan Paweł II.

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017

Od lat, ludzie przybywali przed święte oblicze Maryi, wypraszając dla siebie i swoich bliskich potrzebne łaski. W historii istnienia obrazu zapamiętanych zostało wiele łask i cudów stąd też dalsze starania o koronację przejął ks. Jerzy Sepioł. Po wielu latach trudów i zmagań obraz doczekał się uroczystej koronacji na prawie diecezjalnym. Miało to miejsce 9 IX 2007 roku. Dwie złote korony na głowę Maryi i Dzieciątka nałożyli ks. abp Edward Nowak i ks. bp Kazimierz Górny. Wydarzenie potwierdziło wagę przywiązania do kultu obrazu, a także zgłębiło ludzką miłość ku Maryi.

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017

10-lecie koronacji - Skalnik 09.09.2017

 

Źródło: http://www.diecezja.rzeszow.pl

fot.: UG

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu,
2. Wszelkie komentarze i opinie użytkowników zamieszczone na stronach portalu lysagora.info stanowią własność ich autorów. Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za te komentarze i opinie, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antysapmowy
Odśwież

 

 

Kontakt Redakcja Księga Gości Patronat Medialny Prawa Autorskie Cookies Regulamin Katalog Firm

___________________________________________________________________________________________________________

Copyright © 2007-2016 LysaGora.info - Wszelkie prawa zastrzeżone

stat4u